Kolem dokola sníh a Vánoce

18.12.2022

Mám své důvody, proč ta odtažitost ke Štědrému dni. Ale o tom jednou, až se pořádně nadechnu...

TIP JAK SE VYPOŘÁDAT S DEPRESÍ.

Už jsem psala, že nejsem zastánce farmaceutických výrobků a spoléhám se raději na bylinky. Osobně mi nejvíc v podobných stavech vyhovuje třezalka. Vařím z ní čaj, někdy k ní přidám květ lípy a oregana (dobromysli). K vyzkoušení přidám ještě několik receptů od Jarmily Podhorné.

Posilující čaj z dobromysli

Jednu lžíci sušené natě dobromysli přelijeme ½ l vařící vody a přikryté necháme 10 minut luhovat. Scedíme a pijeme 1 šálek čaje vždy po jídle.

Čaj proti stresu

Připravíme si 5 lístků šalvěje, 5 květů slézu, 10 lístků máty peprné a kousek kořene kopřivy. Z uvedených surovin připravíme čaj, který doporučoval již slavný Paracelsus na stres. Pijeme 2x denně, po 3 měsících by se měl člověk cítit velmi dobře.

Třezalkový med

Namočíme 10 g sušené třezalky tečkované do vody a necháme do druhého dne odležet. Druhý den přidáme šťávu ze dvou pomerančů, jednoho citrónu a svaříme s 1 kg cukru. Po 10 minutách odstavíme a necháme vychladnout. Postup opakujeme několikrát za sebou, dokud med nezhoustne. Ještě horký med nalijeme do malých skleniček, po zavíčkování obrátíme dnem vzhůru, a tak dojde k přirozené konzervaci. Užíváme 1 - 2 lžičky denně.

Uklidňující kapky

Připravíme si 8 g kořene anděliky, 1g kořene kozlíku a 30 g lihu. Promícháme a necháme stát 36 hodin. Potom výtažek přecedíme a užíváme 10 kapek 2x denně, nejlépe nakapat na kostku cukru.

Zdroj: Naděje, Mgr. Jarmila Podhorná

Nové články na blogu

Když narazíte na rozhovor, určitě si ho přečtete raději než jiné články. Rozhovor dokáže časopis nebo zpravodaj oživit, přitáhnout publikum a když je správně vedený, zvýší i důvěryhodnost a profesionalitu redakce.

Vzkaz

08.01.2023

a kouskem vanilkového lusku.