CAUSERIE: Velikonoce a holka v rauši

21.04.2019

Velikonoce jsou v plném proudu a můj FB kanál už dva dny okupuje reklama na vložky pro ženy, které trpí inkontinencí. Pokud vám tenhle vlak ujel, je to o tom, že si člověk občas učůrne do spoďárů. Asi nic příjemného. Představa, že v útěku před pomlázkou řeším vlhké prádlo, mě smíchem nenaplnila. Natož, aby mě motivovala k velikonočnímu juchání.

Žena v reklamě je přesto těžce happy. Protože má inkontinenci a tu VLOŽKU!!! Šťastná jako blecha naskakuje a seskakuje z motorky (během spotu asi pětkrát), s vyzoomovaným zadkem, aby bylo jasný, že k nehodě nedošlo a je ojetá úsměvem od hlavy až k patě. Jako by ji žádná inkontinence nikdy netrápila, jako by žádné pomlázky ani nebyly.

Dokonce jsem na tři a půl vteřiny odložila malování vajec, protože jsem se přistihla, že jí ty vložky začínám závidět. Něco na nich určitě bude. Přece se do takového rauše ta holka nedostala jen tak.

Mohlo by vás zajímat...

Cejch na rodičovským svědomí. Kdo může odpřisáhnout, že u prvního dítěte nedělal chyby? Houbeles. Nasekali jsme jich spoustu, abychom u těch dalších už mohli dělat ramena. Byla jsem také první dítě svých rodičů, tak vím své. Vím, jaké břímě nám prvorozeným rodiče do vínku naloží a jak se pod ním často ohýbáme ještě ve stáří.

Všimla jsem si, že frčí selfíčka s domácími mazlíčky. Tak jsme s Hugem taky jedno spáchali. V teplické Zámecké zahradě. Přestože jsem tou dobou měla být někde docela jinde a pracovat.

Často se zamiluju. Tak, z ničeho nic. Nepotřebuju dlouhý kecy ani romantický večeře. K rozpumpování herzny mi stačí málo. Například suchý strom, co trčí proti blankytnému nebi. Těsná ulička, kde chrní historie, neposkvrněná ambiciózním architektem. Stará vrata, do kterých truhlář vepsal báseň o lidském umu. Svítání a stmívání. Chaloupky rozkutálené...

A bez ohledu na to, jaký bude tenhle školní rok, jsme na něho moc pyšní. Svůj první den obstál s chlapským šarmem. Když vešel do třídy, rozhlédl se a okamžitě zamířil do první lavice v prostřední řadě. (Vzpomněla jsem si na sebe, jak jsem se snažila pokaždé tvrdě probojovat co nejdál od tabule. ) Dokonce se předvedl jako džentlmen...

Nic, co plácá křidélky, před ním není v bezpečí. Nic, co se jen trochu pohne, neunikne jeho výpadům. Nic, co jen trochu připomíná žrádlo, nemine jeho papuli.