CAUSERIE: Velikonoce a holka v rauši

21.04.2019

Velikonoce jsou v plném proudu a můj FB kanál už dva dny okupuje reklama na vložky pro ženy, které trpí inkontinencí. Pokud vám tenhle vlak ujel, je to o tom, že si člověk občas učůrne do spoďárů. Asi nic příjemného. Představa, že v útěku před pomlázkou řeším vlhké prádlo, mě smíchem nenaplnila. Natož, aby mě motivovala k velikonočnímu juchání.

Žena v reklamě je přesto těžce happy. Protože má inkontinenci a tu VLOŽKU!!! Šťastná jako blecha naskakuje a seskakuje z motorky (během spotu asi pětkrát), s vyzoomovaným zadkem, aby bylo jasný, že k nehodě nedošlo a je ojetá úsměvem od hlavy až k patě. Jako by ji žádná inkontinence nikdy netrápila, jako by žádné pomlázky ani nebyly.

Dokonce jsem na tři a půl vteřiny odložila malování vajec, protože jsem se přistihla, že jí ty vložky začínám závidět. Něco na nich určitě bude. Přece se do takového rauše ta holka nedostala jen tak.

Mohlo by vás zajímat...

Dlouho jsem se neozvala. Byli jsme s manželem (konečně) na dovolené. Už léta razíme zásadu, že se po dobu týdne, který spolu trávíme, nebudeme vzájemně okrádat o toho druhého.

Když chceme porozumět světu našich dětí, musíme je nejenom milovat, ale také v sobě občas probudit toho prcka, zašitého někde uvnitř. (I když jsme ho možná po posledním výletu za zrcadlo odepsali, aby nám lépe pasovala uniforma dospělosti.)

Zápisník Bullet Journal je naším soukromým světem, kde povolujeme uzdu fantazii a cítíme se v něm dobře. Je to úžasný prostor k terapii, která přispívá k uvědomění si sebe sama, vlastní podstaty, každodenních malých vítězství i proher, našeho úspěšného posunu vpřed i případné stagnace.

Metoda Bullet Journal je skvělou cestou k sobě samým, k posílení vlastního já, k transformaci chaosu v řád a také určitou zárukou, že kvůli haldě úkolů nezapomeneme na něco podstatného. Protože zapomenout na něco podstatného, může být docela velký průšvih.

Paní na nádraží v Dubí spráskla ruce, když jsem jí řekla, že jsme na výletě. Tomulka sice koukal skrz clonu deště zpočátku trochu vyjeveně, ale ani jednou si nepostěžoval.