Z Vitišky na Vitišku

26.09.2021

Ze země do země... 

Vejšlap po vrcholcích Krušných hor. Sice jsme nedošli do plánovaného cíle, kterým byl původně nejvyšší vrchol Krušných hor, Pramenáč, protože ta nána v navigačním centru si dělala z lidí prdel a navedla nás opačným směrem, i tak to ale stálo za všechny puchejře.

Můžete nás následovat. Od chaty Vitiška se vydáte cestou, která vede od parkoviště u restaurace vlevo, nahoru kolem luk. Budete se té cesty držet a vnímat, jak úchvatné dokáží být krušnohorské lesy zejména na podzim. S výhledy počítejte až ve chvíli, kdy budete sestupoval k trafostanici na Novém Městě. A ani tak tahle trasa tentokrát o výhledech moc není. Spíše o celkové pohodě a malebné krajině, kterou budete procházet.

Od trafostanice zamíříte k nádraží. Potom přes koleje cestou, která vede kolem romantickýh chatek, kde si jejich majitelé vytvářejí vlastní svět. Pohádkový, šmrcnutý trochu Harry Potterem.

Přecházet budete bez víz ze země do země, možná stejně jako my potkáte v jedné ze zahrádek chlápka, co si dává šlofíka po bitce s drakem, nebo spanilou princeznu, zakletou do muchomůrky. Trasa dlouhá cca 5 kilometrů je vhodná i pro děti a na Vitišce jim za zdolání cesty můžete objednat třeba horkou čokoládu nebo zmrzku.