Neplivejte plíce na zem

27.03.2021

Ještě než si po obědě Méďa stačil utřít ústa do ubrousku, dostal befell, aby se pochlapil, nečuměl jak štěně odervaný od cecku na déšť za oknem, protože pojedeme na výlet. 

Medvěd nesnáší akce, které nemá naplánované týden dopředu.

Já nesnáším akce, které se musejí plánovat.

Jo, jo, hledali jsme se, až jsme se našli.

Zaparkovali jsme dole v obci, vlastně, těch pár baráčků rozesetých kolem potoka, patří ještě k Oseku. Když jsem ho táhla do kopce, zhruba ve třetině jsme začali oba vážně uvažovat nad tím, kde opláchneme plíce, pokud je vyplivneme. Atmosféra na kudlu, vztek nás vysiloval a šlapali jsme jenom díky odhodlání nevzdat to dřív, než ten druhý. Takže jsme kopec s vypětím všech plic a sil nakonec stejně dali.

Dotáhla jsem ho k hradu Rýzmburk nad Osekem a on se nahoře dostal do nehranýho rauše. Byl tak překvapený tím prostorem kolem, že nevěděl, kam má koukat dřív. Určitě původně čekal, že ho zase vezmu na nějakou párty na periférii, do hor, kde chcípl i čas, někam mezi vraky aut, kde jde o kejhák v tom lepším případě, nebo mezi bezdomovce nebo duše zahnízděný v lesích...

Tohle by ho nenapadlo. 

O Rýzmburku si můžete přečíst tady.

Nejnovější články na mém blogu

K většině hradů vedou cesty vzhůru, do kopců. Trochu námahy, kterou musí člověk vynaložit, aby se k nim vyškrábal, se v cíli vrací měrou vrchovatou. Genius loci těch míst bývá úchvatný a empatické i romantické duše hluboce zasahuje. Historické monumenty, které na krajinu shlíží už stovky let, vnímáme se zvláštním vzrušením. Jako oživlé filmové...

První Velikonoce, kdy od svého bratra nebudu mít zadek zmalovaný modrými pruhy. Taky to bude poprvé, co jsem se přes vajíčkové svátky, kůzlečí mordy, beránky krájené na sto kusů a opilecké šílenství přenesla bez újmy. Užívám si dobře rozjetý sólo mejdan. Nemusela jsem si ani trhat obličej do úsměvu, odpovídat na přání sousedů a tvářit se mile. Taky...

V Řecku začíná příprava na Velikonoce tři týdny před tzv. Čistým pondělím, kdy hospodyňky celý den myjí nádobí a děti pouštějí draky. O víkendu se konají zabíjačky, aby si lidé užili maso, než se ho budou muset na 40 dní úplně vzdát.

Na sociálních sítích se objevil příspěvek paní, která líčila, jak starší žena na zastávce zničehonic upadla a "zůstala ležet v bez vědomí".

V Hřebečné u Abertam řeší, jak se bránit nájezdným chacharům. Do obce se třemi desítkami domů se chystají vpadnout developeři a postavit tady až 20 nových apartmánů. Místní se ptají, zda s takovou ještě z Krušných hor něco zbude. Budiž jim útěchou, že v nájezdech nenažrané smetánky nezůstane jejich obec sama. Fuck you pracháči!

Ještě než si po obědě Méďa stačil utřít ústa do ubrousku, dostal befell, aby se pochlapil, nečuměl jak štěně odervaný od cecku na déšť za oknem, protože pojedeme na výlet.