Neplivejte plíce na zem

27.03.2021

Ještě než si po obědě Méďa stačil utřít ústa do ubrousku, dostal befell, aby se pochlapil, nečuměl jak štěně odervaný od cecku na déšť za oknem, protože pojedeme na výlet. 

Medvěd nesnáší akce, které nemá naplánované týden dopředu.

Já nesnáším akce, které se musejí plánovat.

Jo, jo, hledali jsme se, až jsme se našli.

Zaparkovali jsme dole v obci, vlastně, těch pár baráčků rozesetých kolem potoka, patří ještě k Oseku. Když jsem ho táhla do kopce, zhruba ve třetině jsme začali oba vážně uvažovat nad tím, kde opláchneme plíce, pokud je vyplivneme. Atmosféra na kudlu, vztek nás vysiloval a šlapali jsme jenom díky odhodlání nevzdat to dřív, než ten druhý. Takže jsme kopec s vypětím všech plic a sil nakonec dali.

Dotáhla jsem ho k hradu Rýzmburk nad Osekem a on se nahoře dostal do nehranýho rauše. Byl tak překvapený tím prostorem kolem, že nevěděl, kam má koukat dřív. Určitě původně čekal, že ho zase vezmu na nějakou párty na periférii, do hor, kde chcípl i čas, někam mezi vraky aut, kde jde o kejhák v tom lepším případě, mezi bezdomovce nebo duše zahnízděný v lesích...

Tohle by ho nenapadlo. 

O Rýzmburku si můžete přečíst tady.

Nejnovější články na mém blogu

V kostele Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci instalují v tento letní čas varhany. Město Dubí je získalo darem od města Glashütte. Historie varhan je zajímavá a začínám se v tom vrtat. Takže zatím jen stručně:

Kvě 29

Citáty

Když se rvu z ulity, napadají mě věci...

Do stanice přijela první Dvacítka. V premiéře ji řídí Rostislav Křivánek. Má to svůj důvod. Ono se nic neděje bezdůvodně. Ale to se dozvíte uvnitř. A ještě malá ukázka, než budete mít čas přisednout...