Stotisíc jarních kilometrů 

04.03.2021

Ušla jsem včera s lupínkama sto tisíc jarních kilometrů. V Hrobčicích, Stezkou Skřítka Hrobčíka a blízkým okolím Hrobčicka. 

No, možná trochu přeháním. 

Třeba to nebylo celých sto tisíc. 

Jenomže moje nohy, nervy, paty i vlasový kořínky to viděly úplně jinak a jednoznačně mi dávaly najevo, že dalších sto tisíc už nepůjdu ani náhodou, nebo se na mě vykašlou. Ty nohy, nervy, paty i vlasový kořínky. 

Prostě jsem nejspíš neměla svůj den, protože mi to tak připadalo. 

A basta.

Mimochodem, cestou zpátky totálně odpadl nejmladší z rodu. To znamená, že jsem nebyla jediná, kdo to tak vnímal. :-)

O Stezce skřítka Hrobčíka si přečtěte více tady.

Nejnovější články na mém blogu

K většině hradů vedou cesty vzhůru, do kopců. Trochu námahy, kterou musí člověk vynaložit, aby se k nim vyškrábal, se v cíli vrací měrou vrchovatou. Genius loci těch míst bývá úchvatný a empatické i romantické duše hluboce zasahuje. Historické monumenty, které na krajinu shlíží už stovky let, vnímáme se zvláštním vzrušením. Jako oživlé filmové...

První Velikonoce, kdy od svého bratra nebudu mít zadek zmalovaný modrými pruhy. Taky to bude poprvé, co jsem se přes vajíčkové svátky, kůzlečí mordy, beránky krájené na sto kusů a opilecké šílenství přenesla bez újmy. Užívám si dobře rozjetý sólo mejdan. Nemusela jsem si ani trhat obličej do úsměvu, odpovídat na přání sousedů a tvářit se mile. Taky...

V Řecku začíná příprava na Velikonoce tři týdny před tzv. Čistým pondělím, kdy hospodyňky celý den myjí nádobí a děti pouštějí draky. O víkendu se konají zabíjačky, aby si lidé užili maso, než se ho budou muset na 40 dní úplně vzdát.

Na sociálních sítích se objevil příspěvek paní, která líčila, jak starší žena na zastávce zničehonic upadla a "zůstala ležet v bez vědomí".

V Hřebečné u Abertam řeší, jak se bránit nájezdným chacharům. Do obce se třemi desítkami domů se chystají vpadnout developeři a postavit tady až 20 nových apartmánů. Místní se ptají, zda s takovou ještě z Krušných hor něco zbude. Budiž jim útěchou, že v nájezdech nenažrané smetánky nezůstane jejich obec sama. Fuck you pracháči!

Ještě než si po obědě Méďa stačil utřít ústa do ubrousku, dostal befell, aby se pochlapil, nečuměl jak štěně odervaný od cecku na déšť za oknem, protože pojedeme na výlet.