Píšu zpravodaj, časopis, blog

Když narazíte na rozhovor, určitě si ho přečtete raději než jiné články. Rozhovor dokáže časopis nebo zpravodaj oživit, přitáhnout publikum a když je správně vedený, zvýší i důvěryhodnost a profesionalitu redakce.

Na tvary číslovek DVĚMI, DVOUMA nebo OBOUMA jednoduše zapomeňte. Vygumujte si je z hlavy. Obrňte se proti nim pevností, držte si od nich pořádný odstup, braňte se! Nepouštějte si je k tělu!

Před pár lety jsem dělala rozhovor s uměleckým kovářem. Byl to svérázný chlápek kolem padesátky. Bydlel v jedné z kouzelných vísek u Lužnice, kde se dny táhnou v klidu a pokoji. Seděli jsme na terase, ze které byl výhled do zahrady plné kovových figur a povídali si.

Causerie. Můj oblíbený novinářský i literární žánr. Vlísal se mi do přízně, protože není časově náročný a jde střihnout od boku. Nemusím nad ním trávit hodiny. Ve výtvarném světě by causerie byla lehkou perokresbou, která vyjadřuje momentální pocit. Nic trvalého a nic zásadního. Žádný těžký olej hlubokého významu.

Vcelku vzato, mně paní už jed podávat nemusí.
Podařilo se jí otrávit mě na první dobrou.

než se posadíte k počítači, promnete prsty a spustíte je na klávesnici, měli byste znát několik zásad tvůrčího psaní. Skutečnost, že na pultech s bestsellery citelně chybí vaše kniha, vás může skvěle motivovat, ale pro odstartování spisovatelské dráhy je to málo.

Nedávno jsem propírala glosu, zvanou lehkonohá sestra komentáře. Když se budeme bavit o sloupku, pak ho můžeme pojmenovat lehkonohým bráchou fejetonu. Pokud bychom oba postavili vedle sebe, bude fejeton vizáží i myšlením působit jako starší, rozumnější bratr, který tíhne k usedlejšímu stylu. Zatímco sloupek je rozpustilý, trochu ztřeštěný, bere...

Ticho ještě nemusí znamenat příchod bouře. Zachytit radost bývá někdy těžší, než nasekat fůru dřeva na zimu. Jak zpracovat reportáž, když se akce vzdaluje od představ, které jste měli? Odpověď najdete v článku TADY.

Na sociálních sítích se objevil příspěvek paní, která líčila, jak starší žena na zastávce zničehonic upadla a "zůstala ležet v bez vědomí".

Proč odebírat newsletter

  • Je zdarma :-)
  • Budete v obraze.
  • Získáte mezi prvními informace o novém článku.
  • Budete dostávat tipy z oboru.
  • Občas pošleme povídání pro lepší motivaci a náladu.
  • Získáte informace, které se neobjeví nikde jinde.
  • Dostanete od nás max. 1 email za týden.
  • Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Odebírat newsletter

Zájemce o newsleter vyplněním emailové adresy uděluje souhlas se zasíláním informací o novinkách na blogu a marketingových informací, které obdrží max. 1x za týden. Souhlas je možné kdykoliv ukončit. Údaje jsou zpracovávány po dobu registrace. Váš email použijeme pouze k zasílání novinek a nebude předán třetí straně.