REFERENCE

Josef Fuka

Učitel, trenér

Jako dlouholetý samouk dopisovatel týdeníku Milevské noviny, a dalších periodik, jsem se zúčastnil novinářského kurzu Ilony Kaulfus. Cílem projektu bylo vytvořit tým externích spolupracovníků redakce se základními znalostmi a zkušenostmi z žurnalistické práce. To se vydařilo a hned na začátku se vytvořil pracovitý kolektiv. V kurzu jsme absolvovali cca 15 hod. teorie, individuální praxi, pravidelné konzultace dle rozsahu zpracovaného materiálu. Tématy našeho kurzy byly Zpráva, Rozhovor, Reportáž, ale i další novinářské útvary podle individuálních schopností účastníků projektu. Paní Kaulfus ke všem tématům přistupovala s naprostou profesionalitou, ochotou poradit a pomoci účastníkům kurzu.  

Ludmila K.

Důchodkyně

Patřím ke starší generaci a z kurzu jsem měla obavy. Zbytečné a bylo to něco úžasného. Chci napsat knihu, která čerpá z historických materiálů a neměla jsem odvahu. Po kurzu píši každý den a s radostí. Kurzy paní Kaulfuss vřele doporučuji, když chcete psát.

Alena Růžičková

Ředitelka / Farní charita Milevsko

Zhruba před 10 lety jsem měla možnost navštěvovat kurz novinářského minima, který vedla vtipná, milá, veselá a profesionální novinářka Ilona Kaulfuss. Kurz mi dal mnoho, naučila jsem se rozlišovat důležité informace od okrajových, skladbu jednotlivých slohových či novinářských útvarů jako např. fejeton, reportáž, rozhovor, zpráva apod. Moc mě to bavilo a několik let jsem občas do regionálního tisku přispívala. A ještě po letech na kurz a jeho účastníky, zvláště na Inu, vzpomínám. 

Romana Tratinová

PR manažer

Byla jsem na workshopu psaní a bylo to báječné. Ina dokáže člověka přinutit aby ze sebe dostal i nemožné. Nikdy jsem nevěřila, že dokážu myslet kupříkladu jako padouch. Že zlo je mou samozřejmou součástí. I když ho v životě neakceptuji. Že dokážu napsat něco, po čem mi vyskáčí pupínky husí kůže po těle. Workshop nám ukázal ne cestu, jak psát, ale pětiproudou dálnici. Dnes si po sobě své věci ráda čtu, vím jak na to a to díky workshopu.

Linda Weber

Správce webu

Absolvovala jsem u Ilony lekce psaní. Dokázala z nás dostat to, o čem jsme neměli ani páru a naučila nás, jak vpravit do psaní emoce, jak přitáhnout čtenáře a získat nadhled. Dokázala, abychom sami sebe poznali a naučili se používat myšlenky a slova vlastní našemu myšlení. Když to se psaním myslíte vážně, lekce psaní s Inou rozhodně doporučuji.

Jana Kreidlová

Grafička

Paní Kaulfuss, ještě jednou děkuji za báječné školení tvůrčího psaní. Nevěřila jsem před tím, že se tyhle věci dají naučit. Píšu od kurzu lehčeji, bez dlouhých pauz, používám nástroje a docela jinak mě to nyní baví. Ráda bych přijela i na workshop jak jste říkala. Dejte mi prosím zprávu kdy bude. Knihu chci příští rok už vydat. :-)

Zuzana Č.

Učitelka

Článeček o paní profesorce Anne Hogenové, který jste napsala, je krásný. Paní profesorku znám. Učila mě na FTVS UK, pak jsem o ní celá léta neslyšela. Nyní jsem s ní v kontaktu, čtu její knížky, hodně mi to dalo i do mého profesního života. Jsou to ale věci, ke kterým se musíme otevřít, těžko se to sděluje někomu, kdo si je jistý, nepochybuje, nehledá, nenaslouchá..... Ale to Vy jistě víte. Moc Vás zdravím. 

Eva Taterová

Redaktorka, dopisovatelka

Kurz novinářského minima mi dal skvělé základy, díky nimž vím a s psaním si poradím. Od té doby píšu, přispívám do Milevských novin a také píšu a rediguju sama celý Zbelítovský zpravodaj. A ten je, díky kurzu, i mé praxi, dnes na profesionální úrovni. Všem, kdo psát do novin chtějí a neví jak na to, kurz novinářského minima určitě doporučuji! S Inou Kaulfuss to nemělo chybu - byla skvělá lektorka i parťačka! 

Miroslav Klíma

Básník, Textař

Vyseknu tady nevyžádanou poklonu dámě, která má na to, psát poezii. Žádné kouřové clony metafor na efekt, žádná vata. Co báseň, to váza, strasti a radosti vybroušené na klenot s beatnickými odlesky. Někdy pokora řádové sestry snoubící se s dlouhými nehty a okem snajpra. Není to poetika hnípající se v pocitech, ale důsledná práce s pocity jako polotovary za účelem postoje, názoru. A to mě baví. Kdybych měl někdy v toaletní skříňce tupé žiletky, asi by stačila myšlenka na Ilona Kudrhaltka Kaulfuss a budou zase jako břitva. Ilono, podle mě jste výborná. Vlastně z Vás mám jako chlap trochu strach, ale to je můj problém :-).